AÖL sınav sonuçları soruları ve cevapları ne zaman açıklanacak? - 30-31 Mayıs 2015

AÖL sınav sonuçları soruları ve cevapları ne zaman açıklanacak? - 30-31 Mayıs 2015
AÖL sınav sonuçları ve soruları- cevapları, AÖL sınavına giren öğrenciler tarafından büyük merak konusu oldu. AÖL sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? AÖL sınav sorularını ve cevaplarını internet üzerinden ne zaman yayınlanacak?

2015 AÖL sınavı 30-31 Mayıs tarihlerinde MEBtarafından gerçekleşirildi. Zorlu maratonun son sınavı bugün yapılacak. Bir çok aday şimdi 2015 AÖL sınav soruları ve cevapları ne zaman yayınlanacak, sınav sonuçları ne kadar sürede açıklanır, sınav kolay mı zor mu olduğunu tartışıyor ve bu sorunun cevabını arıyor. 

GEÇMİŞ DÖNEMDE YAPILAN SINAV SORULARI VE CEVAPLARI - TIKLA ÖĞREN

MEB'TEN SINAV YERLERİ DUYURUSU

30-31 Mayıs 2015 tarihlerinde yapılacak 2. Dönem sınavlarının sınav giriş yerleri belli olmuştur.

  • Öğrencilerimiz sınav giriş belgesinde yazılı sınav merkezleri ve okullarda (salon ve sırada) girmek zorundadırlar.
  • Sınav giriş belgesinde bulunan açıklamaları okumanız ve uymanız yararınıza olacaktır.
  • Kayıt yenileme işlemi yaptırdığı halde dersini seçememiş öğrenciler ile kayıt yenileme ücretini yatırıp ders seçme işlemini gerçekleştirememiş öğrencilerin Ders Seçimi sistem tarafından yapılmıştır. Seçilen derslerden sınava gireceklerdir.
  • Askerlik (asker olma, askerden yeni terhis olma) cezaevi (cezaevine girmiş olma veya yeni çıkmış olma) zorunlu ikamet değişimi gibi (tayin, deprem, sel ve doğal afetlere bağlı ikamet değiştirme) ve sağlık nedenleri ile (raporlandırmak şartıyla) sınav giriş belgesinde belirtilen sınav merkezlerinde sınava giremeyecek öğrencilerimiz, il ve ilçe Milli eğitimMüdürlüklerinde oluşturulan sınav yürütme kurullarına başvurarak (Ankara ve ilçelerinde oturanlar dâhil) yedek salonda sınava girmek için başvurabilirler. Geçersiz mazeret veya basit nedenlerden dolayı yapılan başvurular kabul edilemez.
  • Yedek salonda öğrencilerin sınava alınması sınav sorguçlarının değerlendirilmesini geciktirmesi nedeni ile geçerli mazereti olan öğrencilerimizin yedek salonda sınava girebilmek için müracaat etmeleri rica olunur.
  •  İl ve ilçe milli eğitim müdürlülerinde oluşturulan sınav yürütme kurulları, sınavla ilgili tüm iş ve işlemlerini Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü'nün yayımlamış olduğu sınav yönergesi doğrultusunda yapılacaktır.
  •  Yedek salon iş ve işlemleri ile ilgili olarak Açık Öğretim Lisesi Müdürlüğü aranmayacaktır.
  • Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü'nün iletişim bilgileri.

Kaynak:Eğitim Sistem

0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan, isimsiz ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Eğitim Sistem yapılan yorumlardan sorumlu değildir.