Hasan GÜNEŞ

Hasan GÜNEŞ

Görsel Sanatların Önemi

Görsel Sanatların Önemi

Görsel sanatlarla ilgili derslerin öğrenci açısından önemi tartışılamaz. Özellikle, görsel sanatların öğrencinin yaşama sevincini arttırdığı göz önünde bulundurulursa görsel sanatların önemi daha da anlaşılacaktır.
 
Elbette, yaşama sevinci beraberinde birçok olumlu öğeyi de beraberinde getiriyor. Bu öğelerin başında öğrenci yaşamla bütünleşebilir.
 
Yaşamla bütünleşmek demek etkinlikte bulunmak, yaşamı sevmek ve ilgi duymak, sorumluluk almak demektir. Yine, öğrencinin bizzat görsel sanatlarla uğraşması yaşama bağlanması demektir. Çünkü, öğrencinin öz güven ve öz saygı düzeyi yükselebilir.
 
Diğer taraftan, görsel sanatların neden olduğu yaşama sevincinin öğrenci için bu anlatılanlarla bitmiyor. Anı yaşamak bunlar arasında gelmektedir.
 
Görsel sanatların, eğitim sistemimizde öğrenci açısından öneminin göz ardı edildiği de bir realitedir.
 
Çünkü görsel sanatlara yer veren dersler yeterli değildir. Yine, okullarda görsel sanatları öğretmenlerin yetersiz olduğu da bilinen bir gerçektir.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan, isimsiz ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Eğitim Sistem yapılan yorumlardan sorumlu değildir.
Hasan GÜNEŞ Arşivi