Taşköprü'de Sporu Sevdiren Adam

Çocukluk ve okul arkadaşım Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Mustafa Okan Bey'i görev yaptığı spor tesislerinde ziyaret ettim.

Vaktiyle harman yeri olan futbol sahasında çok top koşturmuştuk.19 Mayıs bayramlarında bütün halk buraya toplanır, bizim gösterilerimizi seyrederdi.O zamanlar trübün yoktu onun yerine traktör ve kamyon kasaları vardı.
Gazozcular, dondurmacılar, baloncular, çekirdekçiler de bu şenliğe iştirak ederdi.
Şimdi burada çok güzel bir çim saha ve yanında kapalı trübünleri ile çoğu yerde olmayan bir futbol sahası var. Sahanın tüm bakımlarını bir kişi yapıyor, düzenli olarak çimleri sulayıp ,biçiyor. Yılda ellinin üzerinde antrenman ve resmi maç yapılıyormuş. Bu rakam standartların üzerinde bir yoğunluğu gösteriyor. Hemen yanında bir de antrenman sahası var orası da çim.

Hele de yüzme havuzu. Çok modern bir tesis. Çoğu insan gibi ben de sadece havuzun içindeki suyu görüyordum. Meğer o suyun altında ne kadar büyük bir teknoloji varmış. Havuzun altında suyun Ph'sı düzenleniyor, sıcaklığı kontrol ediliyor ,klorlanıyor, yosun önleyici kimyasallar gibi işlemlerden geçiriliyor ve bunların hepsi eloktronik sistemlerle takip ediliyor. Adete bir fabrika gibi çalışıyor. Mustafa Bey ve ekibi bu sistemi kendi gayretleri ile öğrenerek çalıştırmışlar.
İstanbul'da her hafta Burhan Felek Spor Tesislerine gidiyorum. Kıyasladığımda Taşköprü'deki tesisleri daha temiz, daha hijyenik ve modern bir durumda gördüm. Yeterince bay ve bayan yüzme hocasının olmadığını gördüm.

Ayrıca iyi bir PR çalışması ile tesislerin tanıtımının yapılması,öne çıkarılması ve bir kaç yarışmanın alınabilmesi.
Mustafa Okan bey bunun için koşturuyor ama nefesi yetmiyor. Destek bekliyor.
Ayrıca kapalı spor salonu da çok güzel, temiz ve bakımlı. Basketbol, voleybol, bentmenton ve masa tenisi gibi imkanları var. Okullardan yoğun talep var. Üstelik halkın taleplerini de karşılamaya çalışıyorlar.
Bütün bu hizmetleri toplam yedi kişi ile yapıyorlar.
Mustafa Beyin anlattıkları beni çok heyecanlandırdı.Halkı buraya davet ediyor onları spora teşvik ediyor. İlçenin tanıtımı ve gençlerin sağlıklı bir şekilde yetişmesi açısından çok güzel projeler geliştirilebilir.
Mustafa Bey'i fedakârane çalışmalarından dolayı tebrik ediyor ve başarılar diliyorum.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan, isimsiz ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Eğitim Sistem yapılan yorumlardan sorumlu değildir.