Sema MARAŞLI

Sema MARAŞLI

Hasbihal

Hasbihal

Yazmak çok emek ve zaman istiyor. Bir taraftan da okumak, araştırmak ve yenilenmek istiyor. Bu yıl için kısmet olursa iki kitap çıkarma niyetim var. Birini bitirmek üzereyim inşallah bu ay sonuna tamamlanır. Diğeri ne kadar zamanımı alır bilmiyorum.

Vahdet Gazetesi’ni neden bıraktığımı merak eden okurlarıma de bir açıklama yapmalıyım: Gazeteden ilk yazı teklifi haftada üç, dört yazı olarak gelmişti. Ben de bunun mümkün olmadığını ancak bir yazı yazabileceğimi söylemiştim, onların ısrarı üzerine haftada iki yazı olarak başlamıştık. Birkaç ay sonra haftada iki bana fazla geldi ve tek yazı yazabileceğimi söyledim, kabul ettiler. Benim hayatımda sadece yazı yok. Eğitimler var, seminerler var, okumalarım var. Bir yandan kitap projelerim var. Son yazıyı yazdığım hafta gazeteden aradılar ve haftada dört yazı istediklerini söylediler, ben de bunun mümkün olmayacağını söyledim, onlar da bir yazıyı kabul etmediler, böylece bitirdik.

Vardır bir hayır diyorum, tam da kitap çalışmalarımın olduğu sırada gazetede yazmayı bitirmek benim için iyi oldu. Kitaba daha çok odaklandım. Birkaç haftaya elimdeki kitabı teslim ettikten sonra cocukaile sitemizde yazmaya devam edeceğim inşallah.

Bu arada seminerler başladı. İstanbul’daki hanımlar için Yedi Tepe İstanbul Seminerleri kapsamında her ay bir bölgede seminer vereceğim inşallah. Bölgeler: Levent, Fatih, Esenler, İhlas Marmara, Bulgurlu, Ümraniye, Pendik.

İlkini Levent bölgesinde 9 Kasım Pazartesi 13:00:15:00 arası Kağıthane Nikah salonunda yaptık. Siteden duyurmayı unutmuşum. Seminerler her ayın ikinci pazartesi olarak sadece hanımlar için planlandı. İnşallah diğerlerini bir hafta öncesinden siteden duyuracağım. Konu: Evlilikte Sevgi Dilleri. Her bölgede aynı konu olacak. Aynı bölgede konusunda uzman altı kişi de diğer aylarda seminerler verecekler. Yani bir bölgede ayda bir kere, yedi ay boyunca eğitim yapılmış olacak. Eğitimlerin organizasyonunu AGÜP (Aileyi Güçlendirme Platformu) yapıyor. İmkanı olan hanımlar takip ederlerse faydalı olur inşallah.

Bu arada TÜYAP Kitap Fuarı başladı. Son gün 15 kasımda 13:00-15:00 arası fuarda imzada olacağım inşallah. İmzalı kitap almak isteyen ya da elindeki kitapları imzalatmak isteyen okurları bekleriz.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan, isimsiz ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Eğitim Sistem yapılan yorumlardan sorumlu değildir.
Sema MARAŞLI Arşivi