Ok ve yay gerebilen kavimleri bir aile gibi birleştirdim; şimdi onlar Hun oldular

Ok ve yay gerebilen kavimleri bir aile gibi birleştirdim; şimdi onlar Hun oldular

Ok ve yay gerebilen kavimleri bir aile gibi birleştirdim; şimdi onlar Hun oldular Mete Han bu sözü ile ne anlatmak istemiştir bu konuda sizlere kısa bilgiler vereceğiz.

Mete Han, bu söz ile savaşabilen tüm kavimleri bir araya getirdiğini belirtmiştir. Mete Han, Asya topluluklarını bir araya getirerek tek çatı altında toplayabilen tek hükümdar olarak bilinmektedir. Çin Seddi'ni aşabilen tek hükümdar olmakla birlikte Asya'nın hakimi olmuştur. Bu bölgede dönemde Türkler, Çinliler ve Moğollar olmak üzere bir çok farklı toplum yaşamaktadır. Mete Han, bu toplulukları tek çatı altında toplayarak devletini büyük ve güçlü bir devlet haline getirmiştir.

Mete Han büyük Türk hükümdarlarından biridir. Mete Han askeri düzen oluşmasını sağlayan bir komutan olarak tarihe geçmiştir. Türk askeri düzeninin oluşmasında ve askeri saldırı stratejilerinin belirlenmesinde, savaş taktiklerinin oluşmasında onun dehasından istifade edilmiştir.

Ok ve yay gerebilen kavimleri bir aile gibi birleştirdim, şimdi onlar Hun oldu sözüyle, bütün hünerli ok ve yay gerebilen insanların kendi tahakkümünde yeni bir düzen içinde yaşamaya başladığını iddia ederek büyüklük göstermiştir. Tarihin o devresinde en güçlü olanlar en iyi ok ve yay gerebilen kişiler olarak bilinmektedir

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
15
32
2
2
2
2
4
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan, isimsiz ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Eğitim Sistem yapılan yorumlardan sorumlu değildir.