Dr. Abdulrezzak ÇİL

Dr. Abdulrezzak ÇİL

Eğitim Koçluğu bireylere ne kazandırır

Eğitim Koçluğu Bireylere Ne Kazandırır?

Yeniçağın değişen dinamiklerine, yeni kuşakların ihtiyaçlarına uygun çözüm yaratır. Geleceği en iyi şekilde yapılandırarak, öğrenciyi hedefine odaklar Basariyi net ve somut olarak ölçümler. Öğrenciyi bulunduğu noktadan hedeflediği noktaya taşır. Yeniçağ çocuklarına özgü davranış modelini yapılandırır. Öğretmenlerin kişisel performanslarını arttıracak çözümler sunar. Öğrencinin daha kolay ve etkili öğrenmesini sağlayacak yöntemler geliştirir. Eğitim kurumlarının mevcut sistemlerini güncel hale getirir. Öğrenci velilerinin ihtiyaç ve beklentilerine cevap verir.

Yeniçağın eğitim sisteminde koç-öğretmene niçin ihtiyaç var?

Koç-öğretmen; tavsiye ya da akil vermeden, öğrencinin amaç ve hedeflerine ilerlemesini sağlayandır. Koç-öğretmen, öğrenciye zihnini etkin şekilde kullanmanın anahtarını verir. Koç-öğretmen, başarılı sonuçlara odaklanır. Öğrenciyi de başarılı sonuçlara odaklar. Koç- öğretmen, çözümü öğrenciye buldurtandır. Koç-öğretmen, güçlü soru sorarak, öğrenmeyi hızlandırır. Koç-öğretmen, öğrencinin nasıl daha kolay öğrendiğini bilir ve dersini buna göre işler. Koç-öğretmen, öğrencinin iletişim kanalına göre, mesaj verir. Koç-öğretmen, öğrencinin hedefini, çalışma planını onun gerçekliğinde hayata geçirir. Koç-öğretmen, öğrenci ile çalıştığı konuyu derecelendirerek; bulunulan nokta ile varılmak istenen nokta arasındaki farkı ve değeri anlamayı, idrak etmeyi kolaylaştırır.

Koç-öğretmen; öğrencinin gündeminde olan hayata dair ne varsa çözüme kavuşturur. Bu nedenle sevilir ve saygı duyulur. Koç-öğretmen, öğrenci ile konuştuğu her konunun eyleme geçirilip geçirilmediğinin takipçisidir. Bu nedenle çok iyi bir yol arkadaşıdır. Koç-öğretmen, nasıl bir içsel motivasyon oluşturacağını bilir ve performansını kendi istediği doğrultuda geliştirir

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan, isimsiz ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Eğitim Sistem yapılan yorumlardan sorumlu değildir.