Dr. Abdulrezzak ÇİL

Dr. Abdulrezzak ÇİL

Evlilik ve Depresyon İlişkisi Anket Çalışması

Bu çalışma kendini depresyonda hisseden bireylere göre düzenlenmiş bir anket çalışmasıdır. Bu çalışmayı aşağıda vereceğimiz depresyon tanımı çerçevesinde doldurmanızı rica ederiz. 

 
“Depresyon, esas olarak yaşamdan ve yaşadıklarından zevk alamama halidir. Depresyon yaşayan bir kişi daha önce severek isteyerek yaptığı şeyleri artık yapmak istememeye, yapsa bile bunlardan zevk alamamaya başlar. Yaşama sevincinin yerini “üzüntü, keder, mutsuzluk, isteksizlik, karamsarlık, umutsuzluk ve suçluluk” gibi duygular alması halidir. Depresyon bu duygu halinin en az iki hafta sürmesi durumunu içerir.” (Erol ÖZMEN; Celal Bayar Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğr.Üyesi)
 
Öncelikle evli iseniz bu anketi doldurunuz. 
 
Eğer kendiniz yukarıdaki tanım çerçevesinde hissetmiyorsanız anketi bir başkasına göndermenizi rica ederiz. 
 
Eğer hissediyorsanız anketimizi doldurmaya geçebilirsiniz.
 
İlginiz ve araştırmalarımıza verdiğiniz destek için teşekkür ederiz. Araştırmanın sonuçlarını sizlerle paylaşmamızı isterseniz anketin sonunda mail adresinizi bizimle paylaşınız. 
 
Lütfen anket başlamak için tıklayınız.
 
https://docs.google.com/forms/d/1-UvdFLe97bWQiM8AGaCMXSFAOKr_QR2qt3PPIRCWV64/edit 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan, isimsiz ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Eğitim Sistem yapılan yorumlardan sorumlu değildir.