Dr. Abdulrezzak ÇİL

Dr. Abdulrezzak ÇİL

YGS’ye Hazırlıkta Son 1 Ay

YGS’ye hazırlanan öğrencilerin mutlaka bir çalışma programı vardır. Bu programı  desteklemek ve güncellemek için son 30 güne ait bir planlama yapılabilinir. Bu çalışmada son 30 gün ile ilgili bir takvim çerçevesinde plan teklifi hazırlanmıştır. Bu planı bireysel olarak kendinizi takip etme adına uygulayabilirsiniz. 


Bu çalışmaları bir plan çerçevesinde yapılmasını faydalı olur. Bireysel uygulamalar için dikkat edilmesi gereken maddeler aşağıdaki gibidir.

Öncelikle bir hayat disiplini adına yatış ve kalkışlar net olmalı ve vücut gerekli bir şekilde dinlendirilmelidir. (Yatış-Kalkış)

    Son 30 günde YGS mi LYS mi tartışmasını bir kenara koymalıdırlar. YGS’ye ağırlık vermelidirler. Çünkü biliyorsunuz ki YGS’de alınacak puanın LYS’ye %40 katkısı kesindir. Bu sınavda alınamayan puan YGS’den sonrasında telafi edilemez.

    Dershane ve Okul derslerinde, ders ortamında eğer LYS konuları anlatılıyorsa; dersten kopmadan iyi dinlenmelidir. Ödevler çözülmeli ancak ekstra çalışmalar YGS’ye ayrılmalıdır.

    Son bir hafta içimde bir gün deneme yapılarak diğer gün ise deneme analizi yaparak eksikler giderilmeye çalışmalıdır.

    Kesinlikle moral bozup "ya ben şu ana kadar çok çalışmalıydım ama çalışamadım" demeden gün en iyi şekilde değerlendirilmeye çalışılmalıdır. Keşke demenin kimseye bir faydası yok.

      Sınav kaygısını ders çalışmayla gidermek mümkündür. Daha çok düzenli çalışma daha az sınav kaygısı oluşturur.

    Orta düzeyde kaygıda gereklidir. Ama "kaygı kaygı" deyip son zamanları boşa harcamamak gerekir.

     Bu son dönemeçteki gayretiniz, sizi şuan ki yerinizden daha iyi bir yere getirecektir.

    Ekteki programa uymak sizi daha düzenli hale getirecektir. Eğer benim programım daha iyi diyorsanız sizleri tebrik ediyor ve başarınızın devamını dilerim

Kıymetli arkadaşlar bu bir tavsiyedir. Uygulama ayrıntıları bireysel olarak değişebilir.

Kıymetli öğrenci arkadaşlarımız! Hocam bu 30 günde ne değişir ki demeden                     çalışmalısınız. Çünkü her çalışmanın mutlaka karşılığı vardır. 

randevuyeni

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan, isimsiz ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Eğitim Sistem yapılan yorumlardan sorumlu değildir.